2427/218
Emma Kongsbøll, m.fl. (f. København 1880, d. Frederiksberg 1944)
Et par dråbeformede vaser af porcelæn dekoreret med mørkeblå glasur. Den ene med montering af sølv, ustemplet. Den anden sign. monogram og betegnet Juleaften 1910. Bing & Grøndahl, 1902–1914. H. 24 cm. (2)
Vurdering
Hammerslag