2414/44
Konsolbord af sortlakeret træ, rigt dekoreret med bemalede kinesiske figurmotiver, cabriole ben hvorimellem sprosser og skrin. 19. årh.s. slutning. H. 76. B. 49. H. 30.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag