12142/114
Grethe Meyer (f. 1918, d. 2008)
“Ildpot”. Ildfast skål med tilhørende låg samt origialt tilhørende underfad af massiv, drejet teak. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen, 22515. H. 15. Diam. 25.
Lettere brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud