2139/412
“Bernstorff” bestik af sølv. Vægt uden dele af stål ca. 1680 g. 20. årh. (68)
Bestående af: 8 middagsgafler, 7 spiseskeer, 4 frokostknive, 12 frokostgafler, 9 dessertskeer, 13 teskeer, 12 kagegafler, 1 serveringsske, 1 kompotske samt 1 marmeladeske.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag