1346/1698
Kristus på korset. Krucifiks af bemalet og forgyldt gips og træ. 19. årh. H. 72. B. 43.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afslag og afskalninger. Korset er af nyere dato.
Varia, 14. november 2013
Vurdering
Hammerslag
27 bud