2139/60
Kaffeservice af sølv bestående af kaffekande, tekande, bakke, sukkerskål m.m. Mester Axel H. Salomonsen. Vægt ca. 1940 g. 20. årh. H. 4–25 cm. (8)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Sukkertang knækket.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud