12143/34
Vestjysk manglebræt af bemalet træ. Dateret 1814. H. 9,5. L. 26. D. 11,5.
Spor efter gamle ormeangreb. Brugsslitage. Patina.
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag