2024/53
Fransk Charles X kaminur af forgyldt bronze, prydet med putto. Ca. 1820. H. 43. B. 37. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag