2203/55
Amaldus Nielsen (f. Mandal 1838, d. Oslo 1932)
Kystparti med et forlist skib, der trækkes i land. Sign. Amaldus Nielsen 1888. Olie på lærred. 30×48.
Behov for rensning. Enkelte retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag