2442/​321

En samling stenaldergenstande af flint og bjergart, heriblandt økser, segl, mejsler, vægtlodder potteskår mm. Hovedsagligt yngre stenalder. L. 2–26. (90)

Brugsspor. Afslag. Delvist fragmenterede.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

15.000 DKK

20 bud

809497 15.000 DKK
822271 14.500 DKK
809497 14.000 DKK
822271 13.500 DKK
809497 13.000 DKK
822271 12.500 DKK
809497 12.000 DKK
822271 11.500 DKK
809497 11.000 DKK
809041 10.500 DKK
809497 10.000 DKK
809041 (Autobud) 9.500 DKK
809497 9.500 DKK
809041 (Autobud) 9.000 DKK
923906 8.500 DKK
809041 (Autobud) 8.000 DKK
923906 7.500 DKK
809041 7.000 DKK
822271 6.500 DKK
809041 6.000 DKK