2447/​537

Christian Fjerdingstad (f. 1891, d. 1968)

Cirkulær opsats af forsølvet metal, gennembrudt stamme med bølgende dekor. Indvendigt heri en kugle af poleret træ. Udført og stemplet hos Christofle. H. 9,7–10.2. Diam. 35.

Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker. Øverste kant med enkelte mindre ujævnheder/buler. Fremstår med mindre skævhed: H. 9,7–10,2.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

13 bud

277067 (Autobud) 5.500 DKK
119988 5.500 DKK
277067 5.000 DKK
119988 4.800 DKK
277067 (Autobud) 4.600 DKK
119988 4.400 DKK
277067 (Autobud) 4.200 DKK
119988 4.200 DKK
277067 (Autobud) 3.800 DKK
119988 3.600 DKK
277067 (Autobud) 3.400 DKK
119988 3.200 DKK
277067 3.000 DKK