Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Ridedyr (Æsel og kvinde)”, 1987. Sign. på bagsiden Kvium 87. Olie på lærred. 210×140.
Udstillet: “I love you”, ARoS Aarhus Kunstmuseum, 27. marts - 12. september 2010. Proveniens: Galleri Franz Pedersen, Horsens. Proveniens: Poul Jensen, Aarhus.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 8. december 2020