903/225
Et par franske Directoire stager af forgyldte og patinerede bronze, hver med balusterformet stamme støbt med druer og maskaroner. C. 1800. H. 26. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021
Vurdering
Hammerslag