903/​225

Et par franske Directoire stager af forgyldte og patinerede bronze, hver med balusterformet stamme støbt med druer og maskaroner. C. 1800. H. 26. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag