2031/36
“Uncle Sam”. Amerikansk mekanisk sparegris af bemalet støbejern. 20. årh.s begyndelse. H. 28.
Afskalninger. Prop mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag