12013/69
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
Sonia Delaunay (f. Gradizsk, Ukraine 1885, d. Paris 1979)
To kompositioner fra bogværk, 1972. Usign. Litografi i farver. Bladstørrelse 31,2×24,3. Uindrammet. (2)
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag