2031/279
Ubekendt maler, 19. årh.
Parti fra en gårdsplads, med en bondemand bærende et åg. Sign. F. B. 84. Olie på lærred. 28,5×40.
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud