Wilhelm Marstrand, 19. årh.
Julius Exner, 19. årh.
Portrætstudier. Usigneret. Bly og pen på papir monteret på papir. Bladstørrelse 8×11,5.
Børn i en robåd snakker med gammel mand på en søbred. Sign. J. Exner. Pen og vandfarve på papir. 18,5×25. (2).
Papiret er gulnet. Mindre misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. december 2020