2109/53
Dansk Louis XVI chatol af mahogni, med skrå skriveklap bag hvilken skuffer og rum. 18. årh.s slutning. H. 112. B. 120. D. 57.
Buet skriveplade. Greb og nøgleskilte ikke originale. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud