2248/​422

Lille dansk barok hængeskab af bemalet og delvist forgyldt træ. 18. årh.s sidste halvdel. H. 64. B. 55. D. 32.

Senere bemaling og forgyldning. Små afslag. Nøgle medfølger (men kan ikke drejes rundt).

Ældre malerier, møbler og varia, 28. november 2022

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK
550 DKK
500 DKK