2248/422
Lille dansk barok hængeskab af bemalet og delvist forgyldt træ. 18. årh.s sidste halvdel. H. 64. B. 55. D. 32.
Senere bemaling og forgyldning. Små afslag. Nøgle medfølger (men kan ikke drejes rundt).
Ældre malerier, møbler og varia, 28. november 2022
Vurdering
Hammerslag