1804/225
Svensk empire spejl af forgyldt træ. Göteborgs hallstempel og etiket fra 'Johan Martin Berg'. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 190. B. 82.
Visse dele løstsiddende. Patina. Todelt spejlglas, dette en smule spættet pga. alder.
Ældre malerier og møbler, 22. januar 2018
Vurdering
Hammerslag