12008/62
Sven X´et Erixson (f. Tumba v. Stockholm 1899, d. Saltsjöbaden 1970)
Kompositioner. Sign. X'et. Fire litografier i farver. Bladstørrelse 55×45 og 65×50. Uindrammede. (4)
Enkelte rifter, folder og trykfolder i kanterne. Papiret er let gulnet. Misfarvninger.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag