12008/​62

Sven X´et Erixson (f. Tumba v. Stockholm 1899, d. Saltsjöbaden 1970)

Kompositioner. Sign. X'et. Fire litografier i farver. Bladstørrelse 55×45 og 65×50. Uindrammede. (4)

Enkelte rifter, folder og trykfolder i kanterne. Papiret er let gulnet. Misfarvninger.

Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag