1314/193
Carlo Jacobsen (f. København 1884, d. sst. 1960)
Interiør med kig til stue gennem døråbning. Sign. Carlo Jacobsen. Olie på lærred. 50×60.
Behov for let overfladerensning. Enkelte tegnestiftshuller.
Ældre malerier og møbler, 1. april 2013
Vurdering
Hammerslag