1831/733
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj dekoreret med uranglasur. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 35,5.
Enkelte glasurafslag - fortrinsvis langs øverste kant.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
12 bud