1650/44
Chiffonniere af sortstafferet nøddetræ, profileret top, front med syv skuffer. Ca. 1870. H. 168. B. 101. D. 49.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 12. december 2016
Vurdering
Hammerslag