877/656
Tang Zhigang (f. Kunming, Yunnan 1959)
“Children in meeting”. Sign. Tang 2001; sign. på bagsiden Tang. Olie på lærred. 112×145.
Proveniens: Sotheby's, New York, 16 maj 2007, kat. nr. 497.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018
Vurdering
Hammerslag