2014/562
Kim Ki-chang (f. Seoul 1914, d. 2001, også kendt som Unbo)
“Mystic Star of the Orient”. Sign. Kim, stemplet i rødt samt nummereret 232/300. Litografi i farver. Bladstørrelse 89×66. Uindrammet.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag