1831/1615
Rococo kaffeservice af tin, bestående af større og mindre kaffekande, bonbonnière og bakke, hanke beviklet med flet. Stemplet. Strasbourg. 18. årh. H. 7–17,5. Bakke L. 33. (4)
Buler, ridser og mærker. Dele af flet mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag