2445/517
Sam Middleton (f. New York 1927, d. Schagen 2015)
“The Ticket”. Sign. Middleton 95. Collage on paper. 49×65. Uindrammet.
Collagen er lavet til minde om familiens koncertbesøg gennem årene. Proveniens: Hidrørende fra kunstnerens familie.
Original stand.
Vurdering