2150/84
Fad af hammeret sølv. Uidentificeret mester. Københavns bymærke 1928. Vægt ca. 585 g. L. 33. B. 20.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. december 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud