2032/132
Fransk senempire fad af sølv, profileret fane med krydsede bånd, fane graveret med kronet våbenskjold. Vægt ca. 918 gr. Paris, 1819–1839. Diam. 30.
Stemplet og graverret på undesiden af fanen. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud