866/​999

Ulla Diedrichsen (f. Esbjerg 1950)

“Dirty-Dirty Feeling I”, 1987. Unika. Storformat Polaroid, uden negativ, signeret, betitlet og dateret på bagsiden. I plexiglas beskytter. 60×50 cm.

Reference: Ulla Diedrichsen: En Kunstners baggård, 2010. p. 138–139.

Udstillet på solo-udstillingen “Dobbeltmønstret”, på Esbjerg Kunstmuseum, 1987.

Malerier, grafik & fotografier, 28. september 2016

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK