Peter Brandes (f. Assens 1944)
To kompositioner “I ” og “II”. Begge Sign. P. Brandes 80. Akvarel og tusch på papir på plade. Bladstørrelse hver 48×34. Rammemål 72×98.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Mindre fugtpletter.