1835/612
Edvard Eriksen (f. København 1876, d. sst. 1959)
Den lille havfrue. Sign. Edvard Eriksen, sculp. RA, Copenhagen samt stemplet Ib Rathje. Figur af bronze. H. 24.
Original stand.
Moderne kunst og design, 28. august 2018
Vurdering
Hammerslag
25 bud