1632/662
Dansk møbeldesign
Serveringsvogn af palisander med stel og håndtag af forkromet stål. Top med varmelegeme. 1960'erne. H. 58. L. 87. B. 45,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmet. Enkelt vandskjold. Kraftige mærker fra varme omkring varmelegeme. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 9. august 2016
Vurdering
Hammerslag
11 bud