903/857
Anne Marie Hoke, tilskrevet (f. 20. årh.)
Håndvævet tæppe af uld i relief flossa teknik med polykromt mønster på lys base. Sign. AMH. Udført anden halvdel af 20. årh. L. 232. B. 129.
Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag