903/​857

Anne Marie Hoke, tilskrevet (f. 20. årh.)

Håndvævet tæppe af uld i relief flossa teknik med polykromt mønster på lys base. Sign. AMH. Udført anden halvdel af 20. årh. L. 232. B. 129.

Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 30. september 2021

Vur­dering

15.000–18.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK