2033/233
Græsk ikon med Sct. George og dragen. Tempera på lærred klæbet op på træpanel. 20. årh. 35×28.
Mindre krakeleringer. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud