12040/220
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. Tre skabsmoduler af hvidlakeret MDF, monteret på hjul, front med skuffe, hylde og låge, side med bøjle af børstet stål. Udført og delvist mærket hos Montana. H. 96,5. B. 50. D. 47,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En nøgle medfølger.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag