1635/749
Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet (f. 1913, d. 2004)
Bordlampe med justérbar arm af messing, fod og gennembrudt skærm af mørk grålakeret metal. H. 39.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. august 2016
Vurdering
Hammerslag
24 bud