2434/564
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Reolvæg af massiv fyrretræ, bestående af ni bogreoler, inkl. fire sokler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (13)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Mindre afslag. Klister rester.
Vurdering