1508/49
Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
“Ung brud fra Hornbækegnen”. Sign. J. E. 73. Olie på lærred. 33×23.
Minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 16. februar 2015
Vurdering
Hammerslag