2040/856
Victor Isbrand (f. København 1897, d. sst. 1989)
Sydfransk byparti. Sign. V. Isbrand 83. Olie på lærred. 65×54.
Stifthuller ved øverste og nederste kant samt mærke efter blændrammen ved nederste kant. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag