1334/68
William Gislander (f. Fleninge 1890, d. Vetlanda 1937)
Skovbund med en skovsneppe og anemoner. Sign. William Gislander 1935. Olie på lærred. 65×80.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2013
Vurdering
Hammerslag