Foto endnu ikke klar
879/​1316

Fang Hui (f. Shenyang, Kina 1965)

“Youth 14” (titel på kinesisk). Sign. Fang Hui, 2007; sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 180×150. Uindrammet.

Proveniens: Wellington Gallery, Hong Kong.

Malerier, skulpturer og foto, 6. juni 2018

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

38.000 DKK