Foto endnu ikke klar
879/1316
Fang Hui (f. Shenyang, Kina 1965)
“Youth 14” (titel på kinesisk). Sign. Fang Hui, 2007; sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 180×150. Uindrammet.
Proveniens: Wellington Gallery, Hong Kong.
Malerier, skulpturer og foto, 6. juni 2018
Vurdering
Hammerslag