Gunnlaugur Scheving (f. Reykjavik 1904, d. 1972)
Thingvallasletten. Sign. Scheving 1930. Olie på lærred. 59×74. Uindrammet.
Original stand; kunne have gavn af en rensning hos konservator.
1066226 |