1839/639
Paul Klee (f. Münchenbuchsee, Schweiz 1879, d. Muralto, Schweiz 1940)
Udstillingsplakat fra Fondation Maeght, 1977. Usign. Litografi og offsettryk. Bladstørrelse 77×41. Uindrammet.
Minimale folder i paperet
Moderne kunst og design, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag