1839/​639

Paul Klee (f. Münchenbuchsee, Schweiz 1879, d. Muralto, Schweiz 1940)

Udstillingsplakat fra Fondation Maeght, 1977. Usign. Litografi og offsettryk. Bladstørrelse 77×41. Uindrammet.

Minimale folder i paperet

Moderne kunst og design, 25. september 2018

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK