Rusland, 19. årh.s midte
Russisk prydvase af fineret malakit med montering af forgyldt bronze. Rusland, 19. årh.s midte. H. 30,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: russia@bruun-rasmussen.dk
Russisk kunst, 29. november 2019