2142/42
Firsidet kinesisk hatstand af porcelæn, dekoreret i farver med figurer og landskab. Sign. Chen Dajing. Mærket under bund Da Qing Guan Yao Nei Zao. Sen Qing, 19. årh. H. 27.
Afslag på siden ved øverste kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
35 bud