2439/1543
Et par George II kammerstager af sølv, profileret lyspibe på stigbøjleformet stamme, rund bakke med åben hank. Mester Edward Vincent, London 1736. Vægt 686 g. H. 9,5 cm Diam. 13,5 cm. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Auktion
Danske Banks gamle hovedsæde – online salg del I, 23. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
22 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||