2434/​59

Ovalt udtræksbord af bemalet træ med tre ekstra tillægsplader af fyrretræ, blåmalet sarg med forgyldt skæring. Louis XVI form, ca. 1920. H. 178. L. 190. B. 126. Hver tillægsplade B. 57. L. ialt 361.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Bordet står stabilt og udtrækket fungere.

I Lyngby
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?